Materiały

GRANIT

Podstawowym materiałem z jakiego korzystamy jest granit. Jest to materiał odporny na ścieranie, ściskanie czy działanie wysokich temperatur. Korzystamy również z granitu o zróżnicowanej fakturze, np. płomieniowanej, polerowanej lub młotkowanej. Bez problemu sprawdzi się on zatem na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Kolejną zaletą tego materiału jest łatwość w utrzymaniu czystości wynikająca z posiadania gładkiej, błyszczącej powierzchni. To sprawia także, że jest materiałem miłym w dotyku.

MARMUR

Marmury możemy spotkać na okładzinach schodowych wewnątrz pomieszczeń, w miejscach mniej obciążonych ruchem, a przede wszystkim, jako kamienne okładziny kominkowe oraz jako elementy wystroju łazienek. W łazienkach marmur jest układany zarówno na podłodze, jak również na ścianach. Stosowany jako blaty  łazienkowe, jednak marmur jest dość miękką skałą, wrażliwą na zarysowania, na działanie kwasów oraz środków chemicznych.
Dlatego używanie go na zewnątrz jako parapety czy blaty kuchenne jest niewskazane.

KONGLOMERAT KWARCOWY

Konglomeraty kwarcytowe TECHNISTONE
Materiał Technistone łączy w sobie wybrane wysokiej jakości naturalne surowce z najnowocześniejszymi technologiami mieszania i prasowania. W ten sposób powstaje produkt, który łączy w sobie kreatywność przyrody i wytrzymałość .Składa się w 95% z naturalnych materiałów – głównie z kwarcu i granitu połączonego z 5% dodatków.
Klienci szczególnie doceniają jego charakterystyczne właściwości, niską nasiąkliwość, niską porowatość, odporność na zarysowania i działanie chemikaliów oraz szeroką gamę kolorów, wykończeń powierzchni, różnorodność grubości i wymiarów. Ze względu na swoje zalety jest stosowany w pomieszczeniach, w projektach domów prywatnych, obiektów publicznych i przemysłowych, najczęściej w formie blatu kuchennego lub łazienkowego, schodów, parapetów itp

Starlight collection

Essential Collection

Noble Collection

Harmonia Collection

Rustic Collection

Specjalizujemy się w profesjonalnych usługach z zakresu kamieniarstwa nagrobkowego i budowlanego.

BIURO I WARSZTAT

ul. Wiejska 16
16-010 Jurowce
NIP: 5421930756

Czynne:
Pon-Pt 7.00-17.00
Sob 7.00-13.00

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook